Velikonoční regata 2016

Tento rok se koná již 17. ročník slavné Velikonoční regaty v Chorvatsku. Je to jeden z největších českých závodů plachetnic na moři, který začal roku 2000. Jako velcí fanoušci jachtingu všem závodníkům každoročně fandíme a jako nakladatelství IFP Publishing závod také sponzorujeme – knižními cenami pro vítěze.

Závod startoval roku 2000 s pouhými sedmi plachetnicemi. Díky vzkvétající popularitě jachtingu se počet lodí minulý rok vyšplhal na celých 30. Tenhle rok se očekává 33 lodí. Trasa 1. etapy závodu vede z chorvatského Murteru do Dubrovniku, 2. etapa zase zpět. Celkem měří trasa závodu 350 NM. Na trase je množství možností kudy plout, proto řádná příprava, předpověď a odhad počasí je nejdůležitější součástí přípravy na závod.

Pozoruhodností závodu jsou i dvě lodě s čistě ženskými členy posádky.

Tento rok se regata koná v týdnu 9.4. – 16.4. Pořadatel Akita- Yacht zajišťuje lodě typu Bavaria 45/46 Cruiser vybavené i genakrem, který je při slabém zadním větru na závod téměř nutný. Pozoruhodností závodu jsou i dvě lodě s čistě ženskými členy posádky, jedna pod vedením kapitánky Pavlíny Bernáthové a druhá s kapitánkou Libuškou Kaprálovou. V posádce má Pavlína dokonce i známou televizní a rozhlasovou moderátorku Ester Janečkovou. Naše redakce drží oběma těmto posádkám palce a přeje, ať to těm chlapům pořádně natřou. 🙂

Dopadne-li to podle předpokladů, budeme mít zpravodajku přímo na palubě ženské plachetnice a jako čtenáři Krásy jachtingu budete mít možnost být přímo u toho díky pravidelným online zprávám z paluby.

O minulém 16. ročníku Velikonoční regaty vznikl moc hezký film, ve kterém se dozvíte spoustu dalších informací jak o závodu, tak o účastnících. Podívat se na něj můžete zde:

video regata

Přejeme všem závodníkům příznivý vítr, klidné moře a hodně štěstí!