Veronika Kozelská Fenclová začíná závodit v Ománu

Přípravný den. Foto Mark Lloyd

Oman_01-Foto KozelskyOd 20. do 26. listopadu bude v Ománu bojovat o co nejlepší umístění na mistrovství světa Veronika Kozelská Fenclová. Kvalifikaci na olympiádu do Ria již má zajištěnou z loňského Santanderu, jde jí pouze o výsledek v závodě, v němž se sejde celá světová špička. Na startu uvidíme rovnou stovku závodnic ze 49 zemí.

V dějišti mistrovství v rezortu Mussanah Marina jsme byli již týden před začátkem závodu a pomalu jsme se tu aklimatizovali,” říká trenér a manžel Veroniky Jakub Kozelský. “Při příjezdu zde byly teploty kolem 34 ˚C a poměrně vlhko. Teplota vody kolem 27 ˚C. První tři dny tréninku jsme měli krásný vítr kolem 15 uzlů. Veronika se potýká s virózou, tak trénink nebyl moc intenzivní. Posledních pět dnů přípravy bylo zejména o odpočinku v chládku hotelového pokoje a pár hodin lehkého tréninku na vodě. O fyzické přípravě už nemůže být ani řeč. Naštěstí jachting není pouze o fyzičce, tak uvidíme jak to dopadne,” doufá Jakub.

Přípravný den. Foto Mark Lloyd
Přípravný den. Foto Mark Lloyd

Od 24. 11. Začíná na novém Zélandu mistrovství světa další olympijské třídy Finn. Ondřej Teplý, který se v létě stal juniorským mistrem světa, bude bojovat o kvalifikaci na olympiádu do Ria.

Užitečné odkazy:

Oficiální stránky závodu

Startovní listina

Oficiální stránky Veroniky Kozelské Fenclové

Fotky ve vysokém rozlišení